GreenCredit
poproś o kontakt +48 503 304 379

FAQ

Dlaczego Green Credit?

Green Credit to firma niezależna. Nie jesteśmy powiązani z żadną grupą kapitałową. Współpracujemy bezpośrednio z bankami, wyszukujemy to co aktualnie jest najlepsze dla naszych klientów. Jesteśmy mobilni, możemy się spotkać w dowolnie wskazanym miejscu. Pomagamy na każdym etapie procedury przyznania kredytu, zajmujemy się wszelkimi formalnościami. Na Twoje życzenie możemy skompletować dokumenty za Ciebie kontaktując się z Twoją księgową czy kierownikiem budowy Twojego domu. Dzięki temu Ty oszczędzasz swój czas.

Ile czasu trwa organizowanie kredytu?

Przyznanie kredytu gotówkowego na dowolny cel może trwać nawet tylko kilka godzin. Z reguły jest to kilka dni. W przypadku kredytu hipotecznego organizowanie kredytu może zająć od 4 do 6 tygodni a czasem dłużej w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Dlatego mimo sprawności działań miej na uwadze czas trwania procesu jego przyznania.

Jak wygląda proces zorganizowania kredytu?

Najpierw spotykamy się z Tobą by omówić dane propozycje kredytowe. Mamy doradców mobilnych, którzy mogą wszędzie przyjechać. Na spotkaniu spisywany jest wniosek kredytowy, który następnie jest procedowany w banku (najlepiej jednocześnie złożyć taki wniosek do dwóch lub trzech banków by mieć pewność uzyskania kredytu) Otrzymujemy odpowiedź z decyzją banku o udzieleniu bądź nieprzyznaniu środków pieniężnych. Ostatnim etapem jest podpisanie umowy kredytowej – dopiero owa umowa jest już wiążąca. W przypadku kredytu hipotecznego proces jest bardziej skomplikowany z uwagi na konieczność dostarczenia większej ilości dokumentów finansowych czy dotyczących nieruchomości.

Czy jest możliwość negocjacji warunków?

Tak jak najbardziej. Fakt, że w każdym z banków współpracujemy z zaufanymi doradcami oraz mamy kontakty ze szczeblem dyrektorskim sprawia, że mamy możliwość negocjowania warunków kredytowych. Niejednokrotnie jesteśmy w stanie zdziałać więcej niż w przypadku gdybyś udał się do oddziału osobiście.

Co to jest BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej S.A to instytucja, która gromadzi oraz udostępnia informacje obejmujące historię kredytową klientów banków oraz SKOK-ów.
Informacje te udzielane są systematycznie przez instytucje finansowe w postaci Wsadów Informacyjnych. Powyższe wsady zwierają dane osobowe kontrahentów, informacje o kredycie (data powstania, wysokość zadłużenia, okres kredytowania, terminowość płaconych rat) oraz dane o zadłużeniu.
Biuro Informacji Kredytowej administruje danymi pozytywnymi jak również negatywnymi dotyczącymi kredytów opłacanych nieterminowo.
To instytucja powstała na podstawie art. 105 ut. 4 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo Bankowe Dz. U. z 2002 r. nr 72, poz. 665 z późn. zm.

Co to jest scoring kredytowy?

Jest sposobem oceny wiarygodności kredytowej osoby lub przedsiębiorstwa starającego się o nowe środki finansowe. Wynik oceny jest przedstawiany w formie punktowej. Większa ilość punktów świadczy o lepszej wiarygodności kredytowej klienta. Scoring kredytowy sprawdza wiarygodność kredytową na podstawie porównania profilu potencjalnego klienta z profilami klientów, którzy uzyskali już finansowanie. Im bardziej profil jet zgodny z profilami klientów, którzy w przeszłości opłacali raty w terminie tym więcej punktów zostanie przyznane, tym samym łatwiej będzie otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Co to jest RRSO?

RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania to wskaźnik, który daje możliwość porównania ofert kredytowych z różnych banków. Wskaźnik ten bierze pod uwagę wszystkie koszty łącznie z odsetkami oraz innymi opłatami czy też prowizjami, które klient jest zobligowany zapłacić za kredyt w stosunku do kwoty uzyskanego kredytu.
RRSO odzwierciedla całkowity koszt kredytu. Liczony jest w ten sam sposób we wszystkich bankach.

Czym jest kredyt konsumencki?

Kredyt konsumencki to zobowiązanie udzielone osobie fizycznej na cele prywatne, nie jest zabezpieczony hipoteką. Ten rodzaj kredytu został określony w ustawie o kredycie konsumenckim. W związku z tym konsumentowi przysługuje ochrona prawna np. prawo odstąpienia od umowy, uzyskanie ze strony banku projektu umowy. Pośród kredytów konsumenckich można wyróżnić: kredyt gotówkowy, pożyczkę gotówkową, kartę kredytową lub kredyt samochodowy.

Czym jest karencja w spłacie kredytu?

Karencja oznacza zawieszenie na określony czas spłaty raty kredytowej w całości (zarówno raty kapitałowej jak i odsetkowej) lub w części ( zawieszenie spłaty jedynie raty kapitałowej). Innymi słowy czas karencji to okres, w którym płaci się tylko odsetki bądź jest się całkowicie zwolnionym z płacenia rat.

Najczęściej zadawane pytania

BLOG FINANSOWY

Family have fun together

Celów  może być wiele na spożytkowanie dodatkowych 500 zł otrzymywanych miesięcznie. Jednym z pomysłów może być oszczędzanie. Jak oszczędzać? Można…

Business.

Kiedy już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego będziemy poproszeni o spełnienie podstawowych formalności oraz przedstawienie określonych dokumentów. Podstawowym dokumentem…

abstract bank notes from different countries

  Sprawdź czy Twój kredyt to tak zwany kredyt pseudofrankowy? Nie jesteś przekonany czy w Twojej umowie kredytowej znajdują się…