Kredyt hipoteczne- Jak przygotować się do kredytu hipotecznego 3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Kredyt hipoteczny- często zastanawiasz się czy warto? Czy będzie Cię na niego stać. Marzysz o swoim mieszkaniu, lub domu, ale nie wiesz jak się do tego przygotować?

W tym artykule pokażemy Ci nad czym powinieneś się zastanowić zanim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny.

Po pierwsze przeanalizuj swoją sytuację finansową.

Ważnym aspektem jest zgromadzenie środków na wkład własny. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że aby podejść do kredytu muszą mieć wkład własny. Bez tego nie uzyskają finansowania. Drugim ważnym aspektem jest kwestia Twoich zarobków, ważne abyś oprócz oszczędności miał także stałą pracę, aby po uzyskaniu kredytu nie doszło do sytuacji, że tracisz pracę a Twoje oszczędności się skończą i nie będziesz miał z czego płacić rat. 

Ten krok jest bardzo ważny w procesie przygotowania się do kredytu ponieważ, jest to zobowiązanie długoterminowe(kredyty hipoteczne można wziąć nawet na 30 lat).

Drugim krokiem jest rozpoznanie sytuacji na rynku nieruchomości.

Przed wybraniem mieszkania, warto rozważyć każdą opcję. Nie wybieraj pierwszego lepszego mieszkania, które wydaje Ci się tym odpowiednim. Przeanalizuj sytuację na rynku pierwotnym, a także na wtórnym(Jeśli chcesz wiedzieć czym różnią się mieszkania z danego rynku, zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu)

Jeśli po obejrzeniu wielu mieszkań, bądź rozmowach z różnymi biurami sprzedaży mieszkań znajdziesz odpowiedni kąt, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, przeanalizuj swoją zdolność kredytową, aby sprawdzić czy stać Cię na dane mieszkanie. Nie podpisuj umowy jeśli nie jesteś pewien czy Twoje zarobki pozwolą na zaciągnięcie kredytu na określoną kwotę, za którą mieszkanie jest wystawione.

Pamiętaj, ocena zdolności kredytowej nie jest wiążące. Masz prawo wiedzieć na jakie mieszkanie Cię będzie stać. Zdolność kredytową możesz wyliczyć przy rozmowie z pośrednikiem, bądź idąc do banku. 

Ostatnim krokiem, który pomoże Ci uzyskać kredyt jest odpowiednie przygotowanie się do procesu kredytowego. 

Ważne aby po wyborze określonej nieruchomości, zastanowić się nad ofertą banku. Możesz zdecydować o wielu czynnikach, np. o tym jaki chcesz wnieść wkład własny, jaki okres kredytowania będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. 

Przy procesowaniu wniosków, warto wybrać min 3 banki, do których jednocześnie możesz złożyć wniosek. jest to dość istotne w przypadku, gdy np. w jednym banku dostaniesz decyzję negatywną, to zawsze jeszcze są inne banki, w któych jest analizowany wniosek. 

Pamiętaj, że uzyskanie kredytu hipotecznego trwa minimum miesiąc. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i nie tracić wiary, gdy jeden bank odmówi uzyskania kredytu. 

The english version of the website is under construction, if you need a loan or a mortgage, please contact us.